Rozpoczynamy nową serię w zakładce Idea po godzinach! Pod koniec każdego miesiąca będziecie mogli przeczytać nasze propozycje, jak kreatywnie spędzić ten następny – bo kreatywność to nasz „konik” :

Zrób coś po raz pierwszy

Piękna pogoda, słońce i jeszcze stosunkowo długi dzień sprawia doskonałe warunki, by spełnić swoje marzenie. Każdy ma coś, co zawsze chciał zrobić, ale brakowało mu odwagi. Może pojedziesz gdzieś stopem, pojedziesz sam w góry, zapiszesz się na kurs podstawowy Wake Boardu albo po prostu pierwszy raz w życiu pójdziesz na zajęcia yogi?

Postaw sobie liczbowe wyzwanie

Postaw na samorealizację i wymyśl sobie cel na sierpień. Może uda ci się przejechać 217 kilometrów rowerem, przeczytać 8 książek, przebiec 50 kilometrów, nauczyć się 100 nowych słówek z języka angielskiego? Pamiętaj, że cel musi być osiągalny. O ile 217 kilometrów rowerem jest do zrobienia, to z 2017 może być już ciężko.

Zwiedzaj z motywem przewodnim

Nawet, jeżeli jesteś już po urlopie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by dalej aktywnie zwiedzać i podróżować. Wymyśl sobie motyw przewodni. Mogą to być ruiny zamków, odkrywanie pięknych jezior, góry lub stare kamienice. Zainspiruj się!

Pooglądaj gwiazdy

Sierpień, to ten magiczny miesiąc, gdy możemy obserwować spadające gwiazdy. Najlepsza ku temu możliwość była co prawda w nocy 12 sierpnia, ale Perseidy są widoczne przez cały miesiąc. Szykuj koc, herbatę w termosie i ruszaj za miasto!

Weź udział w kinie samochodowym

W wakacje w wielu miastach organizowane są bardzo fajne wydarzenia dla kinomaniaków i nie tylko. Jeżeli jeszcze nie brałeś udziału w kinie samochodowym, to ostatni dzwonek, by to zrobić. Sierpień to wspaniały miesiąc, ale razem z jego końcem, kończą się również wakacje i pozostanie Ci czekać cały rok na następną edycję.

Zamknij końcówkę lata w słoiku

Co prawda jagody, grzyby i maliny jeszcze można dostać na targu, ale niestety to już końcówka tych smakołyków. Wykorzystaj ten okres na całego, owsianka z niczym nie smakuje tak dobrze, jak z sezonowymi owocami. Może warto zrobić sernik z jagodami? Załoga Effective Idea w tym roku po raz pierwszy będzie próbowała robić przetwory, by smaki lata towarzyszyły nam jak najdłużej. Planujemy robić dżemy, powidła i.. ogórki!

Przydatne linki:

Szkolenie Wake Board dla początkujących w Goczałkowicach-Zdrój: http://tiny.pl/gjt7k

Polska mapa zamków: http://tiny.pl/gjt78

Kino plenerowe w Katowicach: http://tiny.pl/gjt7b

Przy okazji wycieczki w góry – Górski festiwal piwa czeskiego: http://tiny.pl/gjtrx

Przepis na ogórki małosolne: http://tiny.pl/gjtr9

Przepis na konfiturę jagodową, którą można zrobić w 10 minut: http://tiny.pl/gjtrw