W praktyce, by podróżować autostopem potrzebujesz tylko wyciągniętego kciuka. Użyj go, kliknij i zobacz do czego jeszcze może przydać Ci się palec w podróży 🙂
Przegląd aplikacji ułatwiających stopowanie

1. Hitchwiki – czyli autostopowa wikipedia
Dopiero zaczynasz swoją przygodę z autostopem i nie wiesz gdzie się ustawić? Przebywasz za granicą i masz problem z dostaniem się na wylotówkę? Dzięki Hitchwiki nie będziesz mieć już problemu. Po wpisaniu konkretnego miasta ukażą się podpowiedzi dotyczące tras i miejsc do stania. Strona działa również w języku polskim.

2. Instagram – nie tylko do selfie
Najpopularniejszy serwis do udostępniania zdjęć to również kopalnia podróżniczych pomysłów. Za pomocą wyszukiwarki i lokalizacji w łatwy sposób można odkryć perełki bądź ciekawe miejsca do których warto wpaść podczas przebywania w mieście. Wiedzieliście, że w Gdyni jest świetne Muzeum Emigracji? Tamtejszy przeszklony taras to świetny spot do zdjęć rodem z Chicago. Załoga Effective Idea również nie mogła oprzeć się zrobieniu takiego zdjęcia 🙂

 

3. Couchsurfing – na kanapie u lokalsa
Autostop nierozerwalnie kojarzony jest ze spaniem pod namiotem, jednak gdy pogoda nie ta, albo po prostu masz ochotę na wpatrywanie się w sufit, warto zainstalować aplikację portalu CS. Strona umożliwia znalezienie darmowego noclegu u innych osób. Warto jednak przed rozpoczęciem zabawy uzupełnić profil, co zwiększy naszą wiarygodność.

4. Facebook – wykorzystaj w pełni jego potencjał
Przed podróżą warto dodać się do paru facebookowych grup, mogą okazać się bardzo przydatne zarówno podczas planowania wyjazdu jak i w jego trakcie. Społeczność autostopowiczów jest bardzo pomocna, w razie problemu na pewno pomogą! Dzięki pomocy ludzi z grupy znalazłam dach nad głową w Sztokholmie, gdy hostel nagle odwołał rezerwację.

Justyna Pietruszka, 26.07.2017

Foto: Muzeum Emigracji w Gdyni, prywatne archiwum Justyny.