Każdy człowiek nieustannie poszukuje inspiracji. My staramy się ją czerpać z otaczającej nas rzeczywistości i z sieci (co poradzić, pokolenie millenialsów). Stwierdziliśmy, że pozytywną energię, którą uda nam się znaleźć warto posyłać dalej. Z tej okazji powstała ta seria – energia z sieci. Bo tą pozytywną powinniśmy się dzielić i inspirować.

Człowiek, który śpi
To film opowiadający o młodym studencie, który podczas egzaminu z socjologii postanawia zrezygnować całkowicie z życia społecznego. Ten zaledwie 70 minuty czarno-biały materiał warto potraktować jako eksperyment. Jak to jest przestać odczuwać cokolwiek? Poetycka produkcja na podstawie książki Georgesa Pereca do obejrzenia tutaj:

„Tak ci się wydaje. My decydujemy, kim jesteś.”
Herta Müller – Niemiecka pisarka i laureatka nagrody Nobla w swoim felietonie Wolność to coś takiego, czego jedni się boją, a inni nie w brutalny i dosadny sposób obnaża nasze głęboko zakorzenione fobie i niedoskonałości. Co najstraszniejsze – tekst dotyczący czasów żelaznej kurtyny nie stracił na aktualności. Do przeczytania tutaj.

Estetyka na najwyższym poziomie
Konto na insagramie babes_in_boyland to profil, który urzekł nawet naszego fotografa w agencji przepiękną kompozycją zdjęć. Wszystkie dodawane wpisy są zachowane w jednej, ciemnej tonacji. Warto obserwować i czerpać inspirację.

Moje przemyślenia są proste: nie ma człowieka, który by nie umarł. Łącznie z papieżem. Skoro jest to nieodwołalne i nieodwracalne, to nie ma się czego bać.
Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga to obowiązkowa pozycja nie tylko dla studentów medycyny i fanów filmu Bogowie. Pełna humoru (w stylu Religi) oraz rozważań książka dodatkowo opatrzona jest świetnymi archiwalnymi zdjęciami lekarza.