…czyli o kondycji człowieka w malarstwie Piotra Bruegla Starszego.

Zapraszamy do zapoznania się z niezwykle ciekawą pracą Angeliki Kubicz, w której autorka zgłębia tajemnicę malarstwa jednego z najsłynniejszych niderlandzkich artystów epoki renesansu. To nie powrót do szkolnej ławki, a fascynująca lektura o ludzkich słabościach widzianych okiem malarza.

Człowiek i świat w malarstwie Piotra Bruegla Starszego

Przeczytaj pracę tutaj

 

Angelika Kubicz – absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Instytutu Sztuki w Cieszynie działającego na Wydziale Artystycznym. Pracę magisterską z grafiki obroniła w 2015 roku. Interesuje się ilustracją, ceramiką i ekslibrisem. W swoim dorobku ma kilka wystaw zbiorowych swoich ekslibrisów, a także prac z ceramiki. Obecnie zawodowo rozwija swoje umiejętności graphic designera.

 


#obronione – cykl prezentujący prace dyplomowe studentów

Nieprzespane noce, litry wypitej kawy, szereg badań, ciągłe poprawki, godziny spędzone w bibliotekach i przed ekranem komputera – napisanie pracy dyplomowej wymaga od studenta sporego poświęcenia. Niestety wiele z tych treści nigdy nie zostanie przeczytanych przez szersze grono odbiorców. Znikną gdzieś w szufladzie autora, zasilą zakurzone archiwum uczelni. Postanowiliśmy to zmienić. W niniejszym cyklu umożliwiamy absolwentom publikację swojej pracy. Wierzymy, że trud i wysiłek włożony w jej tworzenie, zostanie doceniony przez innych czytelników!