1. Wrzesień to miesiąc szkoły i koniec kropka. Obojętnie czy jesteś studentem, czy już zdążyłeś zapomnieć, jak wyglądają szkolne mury – to właśnie w tym miesiącu jesteśmy zalewani z każdej strony reklamami plecaków i kolorowych długopisów. Pozostań w klimacie szkolnym i naucz się czegoś we wrześniu, może niekoniecznie w szkole, ale w swoim własnym domu ;). W internecie można znaleźć wiele ciekawych kursów i aplikacji. Zebraliśmy parę przydatnych linków. Pamiętaj wpis z pamiętnika nauka to potęgi klucz nie starzeje się!

Aplikacja do nauki języków Duolingo
Darmowy kurs internetowy Google
Ciekawy blog dla copywriterów i nie tylko
Kurs internetowy Copywriting – skuteczna komunikacja za pomocą słów

2. We wrześniu przypada kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczne obchody sygnowane są znakiem krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu. Mówiąc wprost – to świetna okazja, by za darmo (bądź za symboliczną kwotę) wziąć udział w naprawdę fajnych wydarzeniach w okolicy. Koniecznie zapoznajcie się z ofertą, na niektóre eventy potrzebna jest wcześniejsza rezerwacja. KLIK Możecie zwiedzać zamki, brać udział w warsztatach czy konferencjach. Załogę Effective Idea będzie mogli na pewno spotkać podczas przejazdu drezynami w Wodzisławiu Śląskim oraz na spacerze historycznym po starym cmentarzu w Zabrzu.

3. We wrześniu przypada ważna dla nas – Polaków data. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej to świetna okazja, by na chwilę zatrzymać się i pomyśleć o tych wydarzeniach. Zobacz we wrześniu jakiś ciekawy film do tyczący tematyki wojennej. Nasze propozycje pod koniec posta.

O jeden most za daleko
Szeregowiec Ryan
Wróg u bram
Tora Tora Tora
Bękarty wojny

4. Tak w ogóle, musimy się przyznać, wrzesień to nasz ulubiony miesiąc. Piękne kolory, jarzębina, pierwsze czerwone liście. i kasztany zawsze przyprawiają nas w nostalgiczny nastrój. Popraw sobie samopoczucie, wybierz się na wrześniowy spacer i stwórz swój wielokolorowy jesienny bukiet.


5. Daj się ponieść wrześniowej aurze – kup aromatyczną herbatę, opakowanie gorącej czekolady albo sezonową kawę dyniową. Znajdź na dnie szafy ulubione swetry i kocyk. Wycieczka do biblioteki po nowe książki również obowiązkowa! A jakie są Wasze sposoby na pierwsze jesienne wieczory? Damska część naszej agencji reklamowej razem z garderobą wymienia również perfumy. Na te bardziej słodkie, waniliowe 🙂


Udanego i produktywnego miesiąca życzy jak zawsze – Effective Idea