W poprzedniej części artykuły omawialiśmy programy, które usprawnią i zorganizują naszą pracę. Możesz przeczytać o nich tutaj.
Obiecaliśmy także zdradzić kilka kolejnych narzędzi, tym razem związanych ściślej z branżą marketingową. Nie jesteśmy gołosłowni, zatem usiądźcie wygodnie w fotelu, po tym artykule Wasze życie zawodowe będzie … po prostu przyjemniejsze 😀

Bez Google Analytics ani rusz…

Kopalnia wiedzy o zachowaniu klientów – tak można opisać w skrócie ogromny zasób informacji, jaki udostępnia nam powyższa aplikacja. Aż trudno uwierzyć, że jest bezpłatna… W oparciu o dane dotyczące ruchów użytkowników odwiedzających stronę tj. źródło odwiedzin, ruch na poszczególnym podstronach, długość sesji, możemy wskazać mocne i słabe punkty na naszej witrynie. Z powodzeniem zbadamy także ilość konwersji i dowiemy się, która z kampanii przyniosła najlepsze efekty. Znajdziemy tam także dane dotyczące lokalizacji, wieku i płci naszych odwiedzających, poznamy ich zainteresowania oraz urządzenia, z jakich korzystali wchodząc na stronę. Każda z tych informacji pozwoli lepiej sprecyzować grupę docelową i targetować kampanie. Program jest bardzo rozbudowany, lecz czas poświęcony na naukę korzystania z systemu zaowocuje na pewno w przyszłości!

google analytics

FreshMail

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy marketing bez mailingu i newsletterów. Klienci sklepów internetowych lubią być informowani o promocjach, wyprzedażach i okazjach. Inni chcą śledzić ciekawe serie artykułów, być powiadamiani o szkoleniach i meetingach branżowych. FreshMail to narzędzie do tworzenia wiadomości skierowanych do naszej własnej bazy klientów. Obsługa programu jest bardzo przyjemna – skorzystać możemy z dziesiątek gotowych szablonów, które uzupełniamy własną treścią. Rezultaty mailingu śledzić możemy na bieżąco – kto otworzył wiadomość, kto kliknął przycisk akcji, kto wiadomość ominął. Program dysponuje także elementami do personalizacji wysyłanych wiadomości.

freshmail

Brand24

Przeczesywanie Internetu w poszukiwaniu ocen i opinii o marce – brzmi jak syzyfowa praca…. Na szczęście istnieją programy, które zrobią to za Ciebie! Brand24 powstał, by monitorować kanały social media, blogi, serwisy informacyjne, fora internetowe i wykrywać w nich pozytywne lub negatywne opinie na temat produktu, czy usługi. Taka obserwacja nastrojów na pewno przygotuje firmę na niejedną sytuację kryzysową  (oby było ich jak najmniej) co więcej, umożliwi zbadanie powodzenia konkurencji.

Landingi

Jak nietrudno wywnioskować z nazwy, jest to aplikacja umożliwiająca szybkie tworzenie landing pages. I tym razem nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy programisty, by skonstruować przejrzystą i zwięzłą stronę, która przyniesie Ci morze konwersji. Edytor dostosowany do szerokiego spectrum urządzeń mobilnych i edytowalne gotowe szablony czekają na twoją personalizację. Z platformy korzysta już 4 tys. firm.

Znasz już kilka sposobów na zwiększenie efektywności swojej pracy. Zgodzisz się , że warto korzystać z możliwości, jakie udostępniają nam twórcy aplikacji. Wszystkie te nowinki zaoszczędzają nasz czas, wyposażają nas w potrzebny zasób danych i wiedzę, bez której trudno samodzielnie przygotować kampanię. Miłego korzystania!