Na co należy uważać, prowadząc kampanię marketingu szeptanego?

Na co należy uważać, prowadząc kampanię marketingu szeptanego?

W czasach dobrobytu i coraz większej konkurencyjności, a co za tym idzie, rywalizacji o każdego klienta, firmy decydują się na coraz to nowsze metody promocji. Wykorzystanie marketingu szeptanego w ostatnich czasach jest coraz popularniejsze. W Internecie skupia się przede wszystkim na mediach społecznościowych, forach dyskusyjnych i portalach opiniotwórczych. Jak powinna wyglądać profesjonalnie prowadzona kampania? Na co trzeba zwrócić uwagę, decydując się na wykorzystanie buzz marketingu?

Podstawowe informacje o marketingu szeptanym

Wywoływanie dyskusji w sieci to idealny sposób na zwiększenie świadomości istnienia danej marki lub usługi. Na tym właśnie polega marketing szeptany, znany również pod nazwą buzz marketingu czy marketingu rekomendacji. Jego podstawowym zdaniem jest wzbudzenie naturalnego zainteresowania produktem, usługą lub całą marką. Jak pokazują badania prowadzone przez niezależne instytucje, zdecydowana większość osób w tym samym stopniu ufa rekomendacjom z sieci. Ufają też tym, które osobiście usłyszy od znajomych czy rodziny. To pokazuje, jak wielki potencjał ma ta popularna metoda reklamowa.

Korzyści płynące z buzz marketingu

Jeśli mówimy o profesjonalnie przeprowadzonym marketingu, niewątpliwie wspiera on budowanie pozytywnego wizerunku marki. Pomaga  też wzbudzać i utrzymywać zaufanie konsumentów oraz obecnych i potencjalnych klientów. Jednak zalet płynących z prowadzenia kampanii buzz marketingowych jest jeszcze więcej, np. wywołanie pozytywnych reakcji konsumentów czy budowanie wizerunku eksperta w sieci.

Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, gdy prowadzimy działania marketingowe?

Jeśli chcemy odnieść sukces w marketingu szeptanym, prowadzone działania muszą być profesjonalne i odpowiednio zaplanowane. Jak w przypadku większości działań, te najtańsze zwykle nie są najlepsze. Przeprowadzenie efektywnej kampanii najrozsądniej jest zlecić specjalistom w danej dziedzinie. Tym sposobem unikniemy najczęściej popełnianych błędów takich jak: zbyt pochwalne treści, natarczywe naciski na potencjalnych klientów czy błędy w treści lub brak zaznajomienia z reklamowanym produktem. Należy również pamiętać o tym, że w marketingu szeptanym niezwykle istotna jest wiarygodność oraz kreatywność. W znacznej mierze przyczyniają się one do odniesienia sukcesu.

Jakich błędów się wystrzegać i na co uważać?

Profesjonalnie realizowana kampania powinna być dopasowywana indywidualnie do każdego klienta. Powinna uwzględniać obecny wizerunek marki, jej otoczenie biznesowe, rodzaj oferowanych usług i produktów, a także potencjał rynku. Jednak, aby wszystko poszło zgodnie z naszym planem, a cele zostały osiągnięte, należy się również wystrzegać pewnych zachowań, do których należą np. powtarzanie tego samego zwrotu/tekstu czy kopiowanie treści, albo brak spójności oraz merytoryki tekstów.

Podsumowując, możemy stwierdzić, że prowadzenie kampanii marketingu szeptanego to odpowiedzialne zajęcie, w którym trzeba unikać popełniania błędów.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *